TRENERZY na sezon 2024/25

Łączy nas taniec

Trener Główny Marta Czyż-Brunka

Marta Czyż-Brunka

Trener Główny

Spinki Kids, Spinki Juniors, Spinki Adults

Magister sztuki, absolwentka Choreografii i Teorii Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, dyplomowany pedagog tańca jazzowego, choreograf 5, 6 oraz 10 edycji programu “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” dla telewizji Polsat, sędzia taneczny, ceniona w kraju choreograf oraz specjalistka od techniki tańca jazzowego i technik tańca współczesnego

Marta studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu oraz otrzymała stypendium w duńskim college’u Oure Sport & Performing Arts na linii Modern& Ballet.

W latach 2012-2019 pedagog w największej szkole tańca w Polsce – Egurrola Dance Studio w Warszawie, a w latach 2017-2019 Główny Trener juniorskiego zespołu “Imagine”.

W latach 2016-2020 solistka widowiska muzyki i tańca “Usłyszeć Taniec”.

Od 2020 roku Główny Trener i Choreograf zespołów Spin MOSiR Rumia - Spinki Kids, Spinki Juniors i Spinki Adults: wielokrotnych Mistrzów Polski i Świata federacji WADF wszystkich kategorii wiekowych (kids, juniors, adults) oraz srebrnych i brązowych medalistów Mistrzostw Polski i finalistów Mistrzostw Świata federacji IDO w kategorii formacje modern oraz jazz juniors. Autorka choreografii grupowych, a także solowych i duetów, projektów dance video: „#jestemdość”, a także „Siła jest kobietą!”

Prywatnie szczęśliwa żona, mama i posiadaczka Westa o imieniu Fosse.

Trener Główny Marta Czyż-Brunka
Trener Angele Villanueva Jara

Angele Villanueva Jara

Trener

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku trzech lat trenując akrobatykę sportową w PTG Sokół Kraków, reprezentując Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Była uczestniczką takich programów telewizyjnych jak „Mam Talent” i „Mali Giganci”, które w dużym stopniu przyczyniły się do rozpoczęcia jej kariery tanecznej.

Jest zwyciężczynią i laureatką wielu konkursów tanecznych w kraju i za granicą m.in. International Competition of Classic and Contemporary Choreography Mysl-Potok w Kijowie XXI i XXII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku, a także XI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu.

Jest również stypendystką konkursu baletowego „Złote Pointy 2020” oraz zdobywczynią tytułu Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2022. Angele jest autorką wielu etiud choreograficznych, stworzonych dla uczniów gdańskiej szkoły baletowej i zawodniczek akrobatyki sportowej UKS Targówek Warszawa.

Po szkole odbyła staż taneczny w zespole Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu. Aktualnie jest tancerką niezależną, występującą gościnnie m.in. w zespole baletowym Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni czy zespole B’cause Dance Company. Od września 2023 roku rozpoczęła naukę w PPSWA w Gdyni.

Trener Angele Villanueva Jara
Trener Klaudia Stepczenko

Klaudia Stepczenko

Trener

Spineczki, Spinki Duo

Swoją przygodę taneczną rozpoczęła od nauki stylów street dance’owych na Śląsku potem kontynuowała ją w XXX LO w Krakowie, w klasie o profilu taneczno-teatralnym. Uczęszczała tam na zajęcia jogi, techniki tańca klasycznego, współczesnego, ludowego i jazzu. Współpracowała m.in z Teatrem im. Witkacego w Zakopanem. Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Artystycznej, kierunku - choreografii. W pracy z dziećmi i dorosłymi wykorzystuje różnorodne techniki. Od dziesięciu lat prowadzi zajęcia taneczne na terenie Trójmiasta i okolic oraz warsztaty w różnych częściach kraju. Stawia na stały rozwój osobisty, uczęszcza na zajęcia i szkolenia do topowych instruktorów z Polski i Świata. Zajmuję się również prowadzeniem eventów, jest współzałożycielem firmy DOMÓWKA - która zajmuje się organizacją warsztatów tanecznych. Jej formacje i podopieczni zdobywają liczne nagrody na konkursach Ogólnopolskich. Jest wymagającym trenerem a zarazem dobrym przyjacielem swoich uczniów.

Trener Tatiana Różankiewicz

Tatiana Różankiewicz

Pedagog tańca klasycznego

Tancerka, pedagog tańca i choreograf. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Ukończyła Pedagogikę baletu oraz podyplomowe Studia Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi. Gościnnie występowała w przedstawieniu Burza Williama Shakespeare’a w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Od 2000 roku związana zawodowo z Gdynią, gdzie rozpoczęła pracę w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, w którym występowała między innymi w przedstawieniach: Fame, Footloose, Jesus Christ Superstar, Klatka wariatek, Atlantis, Chicago, Skrzypek na Dachu, Dracula i Szachy, który w 2001 roku otrzymał nagrodę INTHEGA za najlepszy musical. Podczas współpracy z teatrem odbyła tournée po Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Luxemburgu. Brała również udział w cyklicznych koncertach sylwestrowych odbywających się w Teatrze Muzycznym w Gdyni do których współtworzyła choreografię. Od 2010 roku pedagog tańca musicalowego w Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim specjalność Musical. Równocześnie jako nauczyciel dyplomowany prowadzi zajęcia z tańca klasycznego w zespole Spin MOSiR Rumia. Znajomość i umiejętność posługiwania się techniką klasyczną w znacznym stopniu przyczynia się do wykształcenia poprawnej sylwetki i lekkości ruchu. Ćwiczenia wykonywane podczas zajęć mają za zadanie wypracowanie równowagi, wzmocnienie mięśni, poprawę pionu, a przede wszystkim uczą precyzji, pokory i dyscypliny.

Trener Aleksander Waszkiewicz

Aleksander Waszkiewicz

Trener akrobatyki

Od 8 lat trenuje Street Workout i Gimnastykę. Jedno z większych osiągnięć to Mistrzostwo Polski Street Workout kategorii Freestyle 2019 i 2020r. oraz 6 miejsce na Pucharze Świata w Hong Kongu. Olek trzykrotnie brał udział w programie Ninja Warrior Polska. Trening w jego życiu to podstawa każdego dnia. To pasja i styl życia.

Na treningach skupia się głównie na swojej specjalizacji, lecz zawsze chciał być jak najbardziej wszechstronnym zawodnikiem. Sprawdził to na ostatnich zawodach Overall Games 2024. Gdzie udało mu się wykręcić rekordowe wyniki w 2 konkurencjach z 5.